PrimeVal StressLess® Feromonový gel

Vysoká míra stresu nemá příznivý vliv na zdraví a pohodu koně. Stresových situací bychom se měli vyvarovat, ne vždy je to však možné, například při transportu, návštěvě podkováře nebo veterináře, soutěže atd.

Objem balení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Momentálně nedostupné Skladem Zvolte variantu
Kód: 17735 17736 Zvolte variantu
259 Kč / ks 999 Kč / ks od 259 Kč / ks 214 Kč bez DPH 825,60 Kč bez DPH od 214 Kč bez DPH
Kategorie: Stres
Dynamic
Dynamic
Focus
Focus
Performance driven
Performance driven
Sportmanship
Sportmanship

PrimeVal StressLess® Feromonový gel pomáhá koním se vyrovnávat se stresovými situacemi bez vlivu na jejich výkonnost. Velkou výhodou tohoto produktu je, že použitý uklidňující feromon nemá dopingový účinek a není na seznamu zakázaných složek FEI. Proto je také velmi vhodný pro použití na soutěžích.

Stručně o PrimeVal StressLess® Feromonovém gelu:

  • PrimeVal StressLess® Feromonový gel pomáhá koním vyrovnat se se stresovými situacemi bez ovlivnění výkonnosti
  • Založen na bázi přirozených uklidňujících tělesných feromonů, které poskytují instinktivní uklidňující reakci, vyvolávají pocit bezpečí a jistoty
  • Uklidňující feromon pro koně nemá žádný dopingový účinek a není na seznamu přísad zakázaných FEI
  • PrimeVal StressLess® Feromonový gel pomáhá ve stresových situacích zajistit koni pohodu a podporuje schopnost soustředění a učení

 

Kdy je vhodná aplikace?

PrimeVal StressLess® Feromonový gel je indikován pro koně všech věkových kategorií, kteří jsou vystaveni novým a stresujícím situacím nebo činnostem. Může být také použit u nervózních nebo citlivých koní a v situacích, jako jsou:

  • Přeprava: nakládka a vykládka přívěsu, kamionu, letadla
  • Změna prostředí: stáje, výběhu nebo majitele
  • Pracovní úkony: sedlání, trénink, závody
  • Péče o zdraví: návštěva veterinárního nebo zubního lékaře, podkováře nebo stříhání srsti
  • Hluk a světlo: bouřky, výstřely, ohňostroje, motorová vozidla, davy lidí

 

Složení a účinky:

PrimeVal StressLess® Feromonový gel funguje na principu feromonů, což jsou jsou tělu vlastní signální molekuly, které zvířata používají ve vzájemné komunikaci. Člověku se jeví jako neviditelné a bez zápachu, ale pro koně jsou rozpoznatelné. Jedná se o druhově specifické látky, což znamená, že kůň rozpoznává pouze feromony ostatních koní, ne feromony ostatních druhů zvířat.

 

Feromony jsou analyzovány pozůstatkem Jacobsonova orgánu; pro detekci feromonů koně využívají specifický, snadno rozpoznatelný vzor chování – flémování.

 

Klisna produkuje feromony několik dní po narození hříběte, aby kolem sebe vytvořila pocit bezpečného, uklidňujícího prostředí a upevnila pouto s hříbětem. Také dospělí koně rozpoznávají tyto feromony, jež jim poskytují instinktivní uklidňující reakci a pocit bezpečí.

 

Použití

PrimeVal StressLess® Pheromones Gel aplikujte do spodní části nozder. Podávejte nejlépe 30 minut před stresovou situací.

Sáček o objemu 5 ml účinkuje po dobu 2-2,5 hodiny, v případě potřeby jej lze opakovat.

Zpět do obchodu